Bebek Bakımının Zorluklarını “Hoşgeldin Bebeğim Paketi” İle Aşın


Anne ve baba olma heyecanını ilk kez yaşayanlar, hastaneden ayrılıp evde bebekle başbaşa kalınca ne yapacaklarını şaşırıyor. Evde bebek bakımında yol gösterecek tecrübeli büyüklerin olmaması korkuları daha da büyütüyor. Bebekteki en ufak bir değişiklik büyük korkulara yol açıyor.
Hamilelik döneminde bebek bakımıyla ilgili kitaplar okunmuş, tecrübeli annelerden öneriler alınmış olsa da acemilik yaşanması normal bir durum. Hangi durumun acil, hangisinin normal olduğunu öğrendikten sonra yeni doğan bebeğin bakımı çok da zor değil.Lokman Hekim Hastaneleri Evde Sağlık ve Bakım Birimi, “Hoşgeldin Bebeğim Paketi” ile pek çok anne babanın karşı karşıya kaldığı bu zorluğu önleyecek yeni bir hizmet kapısını daha araladı.

HAYATA İLK ADIM

Evde Sağlık ve Bakım Birimi, yenidoğan dönemindeki kontrolleri ve eğitimleri ev ortamında yaparak, hem bebeğe hem de emziren anneye kolaylıklar sunuyor. Paket kapsamında yenidoğan hemşireleri ile beraber bebeğin hayata adım attığı bu ilk günlerde, aile iki kez ziyaret ediliyor. Bu ziyaretlerde bebeğin erken değerlendirilmesi yapılarak; beslenme, sarılık, yenidoğan uyumu ile anne-bebek etkileşimine yönelik problemlere zamanında çözüm bulunuyor.

“HOŞGELDİN BEBEĞİM PAKETİ” HİZMETLERİ

- Emzirme eğitimi

- Süt sağma teknikleri

- Yenidoğan Banyosu

- Yenidoğan beslenmesi

- Yenidoğan uyku düzeninin ayarlanması

- Beslenme hazırlığı ve beslenme materyalleri hazırlığı

- Gaz problemi ve çözümü

- Bebek vücut ısısının korunması

- Bebek masajı

YENİDOĞAN BAKIMI

- Cilt Bakımı

- Göbek Bakımı

- Göz, kulak, burun, ağız, tırnak ve alt bakımı

- Sarılık kontrolü

ANNE BAKIMI

- Meme bakımı

- Kanama kontrolü

- Dikiş ve yara bakımı

- Vital bulguların kontrolü

- Perine hijyeni eğitimi

- Beslenmeye yönelik bilgilendirme


Commenti

Caricamento in corso...

Autore

Ortopedia e Traumatologia e 42 più

Articoli correlati